sobota, 4 maja 2013

Odrażające, brudne, złe. 100 filmów gore

Odrażające, brudne, złe. 100 filmów gore

autor - Piotr Sawicki

Wydawca: Yohei
Cena: 33zł
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka 

   Pierwszy na polskim rynku wydawniczym leksykon poświęcony najbardziej ekstremalnej odmianie filmowego horroru jakim jest gore.

   Wiem, że nie powinno się oceniać książki po okładce, ale szmaciane wersje ikon horroru (Leatherface, Candyman, Freddy Krueger i Pinhead autorstwa Eweliny Kaczanowskiej), które właśnie zaszlachtowały jakiegoś biedaka prezentują się wyjątkowo urokliwie. Z podobną swobodą i dystansem podchodzi autor do recenzowanych filmów. Po wyczerpującym (oczywiście temat, a nie czytelnika) wstępie (10 stron) przybliżającym zasady i korzenie gore, rozpoczyna pochód po 100 reprezentantach tej odmiany horroru. 

   Opisy są rzeczowe, ładnie umiejscowione w kontekście przynależności do gatunku, niektóre wzbogacone o fotkę z filmu. Kilka tytułów jest już na blogu ("Basket Case", "Cannibal Holocaust", "Ilsa - She Wolf Of The SS"), kilka zapewne w niedługim czasie się pojawi.

   Choć nie jest to pozycja stricte traktująca o dziwnym kinie, to i tak powinna się znaleźć na półce każdego filmowego maniaka. Polecam!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz