środa, 1 maja 2013

Hellbound (1994)

HELLBOUND (1994)

 reż. Aaron Norris

   Założę się, że nie ma wśród Was osoby, która nie śmiałaby się z dowcipów o Chucku Norrisie. W XXI wieku, w dobie internetu, stał się on ucieleśnieniem kiczu lat 70/80/90 (szczególnie 80tych). Czy pan Norris sobie na to zasłużył? "Hellbound" dowodzi, że tak ;-)

   Shatter i Jackson (nieślubny syn Ricka Jamesa i Whoopie Goldberg), dwóch policjantów z Chicago, prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa pewnego rabina. Ot, wydawać by się mogło, kolejna nudna rutynowa sprawa, gdyby nie fakt, że rabinowi wyrwał serce wysłannik Szatana.

   Grubo? No moi drodzy, w końcu to film z Chuckiem Norrisem. Jakże inaczej może być? Film rozpoczyna się od wyprawy króla Ryszarda Lwie Serce do Ziemi Świętej. Rycerze na koniach przyodziani w blaszane zbroje zamykają w sarkofagu Prosatanosa, roztrzaskując na dziewięć kawałków berło/sztylet, źródło jego władzy i mocy. Niestety w połowie XX wieku izraelscy szabrownicy otwierają trumnę i wypuszczają ZŁO. Chuck Norris ma jednak dopiero 11 lat i trzeba jeszcze poczekać kolejne 42 żeby po hienach cmentarnych posprzątał. Ten czas oczywiście mija w ułamku sekundy i uznany zostaje jako nie dość atrakcyjny dla widzów, bo drogi Prosatanosa i Chucka Norrisa jeszcze się w nim nie przecięły. Właściwa akcja rozpoczyna się w czasach obecnych, czyli w roku 1994. Wspomniani wcześniej gliniarze udają się do Izraela, a tam już będzie się działo...

    Aaron Norris to najmłodszy brat Chucka Norrisa, który z racji więzi rodzinnych uwił sobie bezpieczne gniazdko w Hollywood u boku braciszka. Jako aktor pojawił się m.in. w filmach "Good Guys Wear Black", "A Force Of One", "The Octagon", "Lone Wolf McQuade", "The Cutter". Wyreżyserował: "Missing In Action 3", "Delta Force 2", "The Hitman", "Sidekicks","Top Dog", "Forest Warrior", "Walker, Texas Ranger: Trial By Fire" oraz - oczywiście - opisywane tutaj "Moce ciemności" (pod takim tytułem film funkcjonował w Polsce na kasetach VHS). O jego reżyserskim kunszcie nie ma się co rozpisywać, "Hellbound" jest kwintesencją jego umiejętności ;-)
   W rolę Prosatanosa wcielił się Christopher Neame (m.in. "Lust For A Vampire" 1971, "Dracula A.D. 1972" 1972, "Licence To Kill" 1989, "Ghostbusters 2" 1989, "Suburban Commando" 1991).

   I pamiętajcie moi mili, jeśli kiedyś natkniecie się na wysłannika Szatana, najlepiej pokonać go ciosem z półobrotu. Można jeszcze dla pewności przebić go na wylot mieczem ;-) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz