sobota, 20 kwietnia 2013

Eliminators (1986)

ELIMINATORS (1986)

reż. Peter Manoogian

   Być może społeczna (społecznościowa?) gorączka zatytułowana A.C.T.A. już ucichła, nie znaczy to jednak, że można sobie bezkarnie przywłaszczać to co cudze. Przybliżę Wam więc historię o kradzeniu naukowych patentów i konstruowaniu podróbek, czyli nie cyborgów i androidów, a tańszych (meksykańskich) MANDROIDÓW. Bo A.C.T.A. to nie tylko piractwo medialne, ale także m.in. regulacja obrotu podrabianymi dobrami.

   Pułkownik Nora Hunter, wybitna specjalistka w dziedzinie robotyki, nie może znieść faktu, iż szalony profesor Abbott Reeves skradł jej prace naukowe i w obwarowanej twierdzy gdzieś w Meksyku, skonstruował mandroida (pół człowieka - pół robota), którego wysyła wehikułem czasu do starożytnego Rzymu, aby ten "przywoził mu z podróży" elementy zbroi i inne pamiątki z epoki.

   Pozwolę sobie cel tych poczynań pozostawić w tajemnicy, dość że zapowiem co tutaj na widzów czeka. Mandroid z doczepianym dziwnym pojazdem na gąsienicach, ninja mszczący się za śmierć ojca, pościg motorówkami, podróże w czasie, żołnierze cesarstwa rzymskiego, śmiertelne lasery, latające roboty i Denise Crosby (późniejsza Natasha Yar z serialu "Star Trek: Następne pokolenie") w mokrym podkoszulku. Tak! Charles Band, pełniący tutaj rolę producenta, wie czego chcą widzowie! I po prostu im to daje! "Terminator" + "Miłość, szmaragd i krokodyl"? Czemu nie? Do tego "Czas Apokalipsy" + "Wyspa dr. Moreau"? Proszę bardzo! Oto "Eliminatorzy"!!!

    Na fotelu reżysera zasiadł Peter Manoogian. Był to jego w pełni samodzielny pełnometrażowy debiut (wcześniej był asystentem reżysera, bądź reżyserem drugiej ekipy; debiutował segmentem "Cave Beast" składającym się na "Ragewar"). Dopiero później miały nadejść takie hity jak "Enemy Territory" (1987), "Arena" (1989), "Demonic Toys" (1992), "Seedpeople" (1992).
Akcja goni akcję, a jedna atrakcja drugą atrakcję. Czegóż chcieć więcej??? 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz