poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Atlantis Al Rescate (2007)

ATLANTIS AL RESCATE (2007)

reż. Amado Portillo Ortega

   Atlantis karierę na profesjonalnym ringu zapaśniczym rozpoczął w 1983 roku mając 21 lat. Niestety w latach 80-tych filmy z luchadorami przestały cieszyć się sympatią wśród publiczności i musiał chłopina czekać blisko ćwierć wieku by zaliczyć filmowy debiut.
   Dodać tutaj należy, że odbiór lucha libre movies w nowym tysiącleciu nie uległ zmianie w stosunku do dwóch dekad wstecz więc ów zaliczony debiut bynajmniej do udanych nie należy.

   Atlantis to zamaskowany luchador (na masce, adekwatnie do ringowej ksywy, ma dwie rybki), idol dzieci, na co dzień pracownik oceanarium, w którym prowadzi zajęcia rehabilitacyjne z delfinami. Pewnego dnia udaremnia akcję trójki porywaczy działających na zlecenie niejakiego "La Diosa" ("Boskiego" ;-)). Szajka porywa dzieci i zmusza je do ciężkiej pracy. Sprawą - z oczywistych względów - zainteresowana jest również urocza dziennikarka, Maya.

   Do fabuły - wedle sprawdzonych reguł gatunku - wmontowano autentyczny pojedynek Atlantisa i Ultimo Guerero z Mistico i Negro Casas.

   Nie trzeba być wybitnie wyrobionym kinomanem by domyślić się do jakiego filmu nawiązywał reżyser w scenie treningu Atlantisa na siłowni ;-)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz