wtorek, 25 czerwca 2013

Filmy zgłoszone na Festiwal Filmowy "Kocham Dziwne Kino" vol.1


   Idea stworzenia festiwalu filmowego narodziła się w głowach Pawła Kaczmarka i Dawida Gryzy w połowie roku 2011. Miał to być festiwal znoszący ograniczenia wiekowe, metrażowe czy terytorialne. Tematyka została luźno określona jako "dziwna". Filmy miały cechować się humorem i dystansem, miały być intrygujące, absurdalne, stanowiące wyzwanie dla logiki i zdrowego rozsądku, czyli ujmując jednym słowem - DZIWNE. Do pomysłu z entuzjazmem odniosło się Kino-Teatr TOMI, które zostało współorganizatorem imprezy.

   Nazwa festiwalu narzucała się sama, tym bardziej, że pomysłodawcy i organizatorzy od lat posługiwali się terminem "Kocham Dziwne Kino" (od 2007 roku Dawid Gryza prowadził stronę www.kochamdziwnekino.com). Promocja ruszyła z dniem 16 czerwca 2011 roku, kiedy to został utworzony facebookowy fanpage Festiwalu. Do końca czerwca 2012 roku zostało zgłoszonych 51 tytułów o łącznym czasie trwania przekraczającym 15 godzin emisji. Wymusiło to na organizatorach wydłużenie Festiwalu do dwóch dni (pierwotnym założeniem była impreza jednodniowa, odbywająca się 4 sierpnia 2012 roku). Podjęto decyzję, że w piątek 3-go sierpnia zostaną zaprezentowane filmy w sekcji pozakonkursowej, a w sobotę 4-go filmy konkursowe, które starać się będą o statuetkę Złotego Mola (przewidziano trzy Złote Mole).

Poniżej znajdują się zdjęcia i opisy (dostarczone przez reżyserów) wszystkich filmów, które zostały zgłoszone na Festiwal Filmowy "Kocham Dziwne Kino" vol.1 (kolejność przypadkowa).

SchizofREMia (2009/2012)
27 min.
Reżyseria: Rafał Cytacki
Scenariusz: Rafał Cytacki

Dla 14-to letniego Mateusza to miały być pierwsze spędzone bez rodziców wakacje. Po przyjeździe na miejsce od samego początku wpada w wir nieprawdopodobnych i dziwnych zdarzeń. teraz przez lata skrywana tajemnica starego pensjonatu ma szansę na wyjaśnienie. Tylko czy pozytywne?

CO ROBIĄ WIEWIÓRKI NA CMENTARZU? (2009)
2:41 min.
Reżyseria: Mariusz Szulc
Scenariusz: Mariusz Szulc

Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule.

SÓWKA IMPREZÓWKA - MUCHOMOR (2011)
2:03 min.
Reżyseria: Mariusz Szulc
Scenariusz: Mariusz Szulc
  
Sówka podczas specyficznego stanu nadmienia swą filozofię dotyczącą postrzegania otaczającego ją świata.

MUSZTARDA W BIEDZIE CELEM ODMÓŻDŻENIA Z WAMPIRYZMU MEDIALNEGO (2010)
9:23 min.
Reżyseria: Mariusz Szulc
Scenariusz: Mariusz Szulc

Cykl skeczy i scenek będący parodią ogólnie pojętej kultury telewizyjnej.

RĘKOPIS ZNALEZIONY W SZUSZAN (2012/5772)
22:25 min.
Reżyseria: Josef "Ugija" Skwirus
Scenariusz: Chana "Samuraj" Haraszkiewicz

Film jest oparty na Megilat Ester, jednej z Ksiąg Tanachu czytanej przez Żydów na święto Purim. Księga Estery przypomina jedną ze wschodnich baśni. Perski król rozwiódł się z nieposłuszną mu żoną, zwaną Waszti, i poszukiwał nowej dziewicy. W oczach Achaszwerosza uznanie zdobyła Ester, sierota, wychowanica wuja Mordechaja. Została królową, zaraz po tym Mordechaj odkrył spisek przeciw królowi i udało się ocalić jego życie. Jednak pojawił się potężny przeciwnik Haman, mianowany wezyrem. Postanowił zabić wszystkich Żydów i przekonał do swego zamysłu króla. Ten ogłosił dekret piętnujący naród trzymający się osobno i spełniający rzekomo ohydne czyny. Mordechaj dowiedział się o tym i ogłosił trzydniowy post. Cały Izrael rozpaczał. Wuj nalegał, by królowa Ester poszła do króla i ocaliła lud od śmierci. Bała się wejść bez zaproszenia na dwór swego męża, bo oznaczało to złamanie prawa. Jednak wkroczyła pięknie ubrana na podworzec jego pałacu. Zaprosiła króla i Hamana na ucztę. Haman miał w sobie nienawiść do Mordechaja i przygotował dla niego szubienicę. Kserkses zobaczył prowadzonego na śmierć Mordechaja, przypomniał sobie o jego zasługach i kazał Hamanowi pięknie go ubrać i obwieźć po całym mieście. Następnego dnia Estera wydała drugą ucztę, a król zapytał, co może zrobić dla żony. Estera odkryła przed nim swoje żydowskie korzenie i poprosiła o łaskę dla siebie i całego ludu. Achaszwerosz łaski udzielił. Hamana i jego synów powieszono. Mordechaj wyrósł na przybocznego króla, a Żydzi mogli odpłacić się wrogom, którzy na nich dybali. Na pamiątkę wyzwolenia od nieprzyjaciół obchodzone jest od ponad dwóch tysięcy lat święto Purim. Zwyczaj nakazuje, by tego dnia radować się i dzielić z potrzebującymi.
Film zrobiony przez Grupę Filmową Magensi, producentami są Fundacja Laudera, Fundacja Magen Dawid, Stowarzyszenie Żydowskie Magen Dawid, Portal Żydów Łódzkich www.zydziwlodzi.pl

KOSMICZNY WEEKEND (2007/2012)
19 min.
Reżyseria: Rafał Cytacki
Scenariusz: Rafał Cytacki

Problemy energetyczne powodują, że kosmici wyruszają ze swojej planety zdobyć źródła energii. Docierają do Ziemi...

ZAĆMIENIA MŁODEGO WERTERA (2012)
41:20 min.
Reżyseria: Amelia Malinowska
Scenariusz: Amelia Malinowska

Współczesna wariacja inspirowana powieścią J. W. Goethego pt. "Cierpienia młodego Wertera". Film opowiada historię nieszczęśliwej miłości głównego bohatera do nieco ekscentrycznej Lotty, która planuje wyjść za mąż za Alberta, chłopaka, który ukrywa mroczny sekret...

ŻYCIE PRZED ŻYCIEM (2010)
33 min.
Reżyseria: Marcin Guzik
Scenariusz: Marcin Guzik

Paweł prowadzi wraz ze swoim przyjacielem Adamem dobrze prosperującą firmę. Oczekują przybycia inwestora zagranicznego Manfreda. Dzięki jego pieniądzom mogą wejść do "pierwszej ligi" biznesu. Paweł dzień przed wizytą Manfreda ulega wypadkowi na nartach. Obrażenia są nie groźne, lecz wstrząs psychiczny spowodował zwrot w jego życiu. Zaczyna mieć rozterki natury metafizycznej. Towarzyszą temu dziwne wydarzenia oraz postaci.

ŻART 3: NA PODSŁUCHU (2011)
20:35 min.
Reżyseria: Adam Adamkiewicz
Scenariusz: Adam Adamkiewicz 

Etiuda o młodym człowieku, który zmęczony i zniechęcony swoimi problemami, zaczyna odnosić wrażenie, że zarówno on jak całe jego otoczenie zostało pozostawione bez opieki. Dlatego wszystko wygląda nieco dziwnie. Nie wie jednak, że...

ŻART 2: NA ŁOŻU ŚMIERCI (2011)
17:50 min.
Reżyseria: Adam Adamkiewicz
Scenariusz: Adam Adamkiewicz

Etiuda traktująca o tym, jak może się skończyć planowanie zachowania na chwile, które zawsze niosą w sobie elementy zaskoczenia.

LAYNE DURLAG BLUES (2012)
10:37
Reżyseria: Adam Adamkiewicz
Scenariusz: Adam Adamkiewicz

Luźna wariacja dookoła śmierci wokalisty zespołu Alice In Chains - Layne'a Staleya.

POKEMON (2009)
8 min.
Reżyseria: Piotr Sułkowski
Scenariusz: Piotr Sułkowski

Bohaterem filmu jest 17-letni chłopiec, który próbuje być mężczyzną. Na film składają się obserwacje jego relacji z dziewczyną, oraz wyznanie bohatera realizowane metodą psychodramy.

POBAW SIĘ ZE MNĄ (2010)
17:35 min.
Reżyseria: Piotr Sułkowski
Scenariusz: Piotr Sułkowski

Historia dwojga młodych ludzi, pomiędzy których wkracza ktoś trzeci. Siła Siergieja jednocześnie fascynuje i budzi lęk w Oli. Podejmuje ona wyzwanie rzucone przez tajemniczego mężczyznę.

SZCZEGÓŁ (2011)
4:00 min.
Reżyseria: Piotr Sułkowski
Scenariusz: Piotr Sułkowski

Krótki film kostiumowy zrealizowany w ramach warsztatów scenograficznych pod kierunkiem prof. Ewy Braun. Śmierć w XIX wiecznym atellier fotograficznym.

ROZMOWA (2011)
16:30 min.
Reżyseria: Piotr Sułkowski
Scenariusz: Piotr Sułkowski

"Kiedyś wiedziałam kim jest dla mnie Bóg, ale teraz uciekła mi ta myśl. Bo gdyby był to by mnie zatrzymał na ostatnim stopniu gdy wchodziłam do mieszkania człowieka żeby go zabić." Znają się tylko z listów, które piszą do siebie od ośmiu lat. Dziś Agnieszka wychodzi na przepustkę, na której zobaczy go po raz pierwszy.

WESELE UTOPCÓW (2011)
29 min.
Reżyseria: Dorota Piasecka
Scenariusz: na podstawie legendy "Topielcowe wesele" Dorota Piasecka

Zakochany bez pamięci Jach poszedł do swoich kolegów świętować przed ślubem. Nie przejmował się ludzkim gadaniem podejrzewającym jego ukochaną Margośkę o czary. Kiedy wracał topielce wciągnęły go pod wodę. Był to jedyny sposób dla zmarłych samobójczą śmiercią, pokutujących jako wodne demony, by ich dusza odeszła w spokoju. Topiąc człowieka uwalniały swoją duszę.
Ciało młodzieńca wyrzuciła woda. Cała wieś odwróciła się od Margośki oskarżając ją o czary. Samotnie błąkała się nad brzegami wody, daremnie chcąc wyjaśnić tajemniczą śmierć narzeczonego. Kiedyś w zapamiętaniu poszła za wskazującym jej drogę topielcem i przepadła... Od tego czasu każdego przechodnia, który niebacznie przechodził nocą koło tego miejsca nękała para duchów zaklinając by pobłogosławił ich związek. Na ludność padł blady strach. A jednak znalazł się śmiałek, pochodzący z Mszany Dolnej ksiądz, który udzielił ślubu parze topielców...

SCELANKA (2011)
4:20 min
Reżyseria: Dawid Rycąbel
Scenariusz: Dawid Rycąbel

Świetna zabawa w szukanie zdobyczy, leśną partyzantkę, dziecięce podchody.

PAN PROWIZORKA 5 (2010)
15 min.
Reżyseria: Dawid Rycąbel
Scenariusz: Dawid Rycąbel
  
Pan Prowizorka to majster złota rączka, który potrafi naprawić wszystko w 15 minut. Tym razem naprawiał będzie zepsuty komputer.

BULWOWY BÓL GŁOWY (2011)
2:30 min.
Reżyseria: Dawid Rycąbel
Scenariusz: Dawid Rycąbel

Krótka historia o warzywach, o czym tak naprawdę myślą i jakie mają problemy.

WIDEOREJESTRATOR (2012)
30 min.
Reżyseria: Marek Kwiatkowski, Krzysztof Wójcik
Scenariusz: Marek Kwiatkowski, Krzysztof Wójcik

Rok 3012. Zapomniana, zdegradowana, zanieczyszczona oraz wyeksploatowana z surowców Ziemia dawno przestała być domem ludzi. Życie gatunku ludzkiego przeniosło się do licznych baz kosmicznych wielkich korporacji oraz na księżyce Jowisza. Do Ziemi zbliża się naukowa ekspedycja statku Melies 5 z kapitanem Garrym i porucznikiem Larrym na pokładzie. Znajdują na Ziemi "Wideorejestrator" maszynę sprzed tysiąca lat, która zapisuje od roku 2000 wszystkie pliki audio/wideo (coś ala You Tube/serwery internetowe). Postanawiają go uruchomić i oglądają filmiki sprzed tysiąca lat. Oglądają 3 oddzielne i niezwiązane ze sobą historie. Po obejrzeniu filmików odlatują z wyludnionej planety Ziemia.

NIE MA KTO PISAĆ DO PUŁKOWNIKA (2012)
3:52 min.
Reżyseria: Adrian Warwas
Scenariusz: Adrian Warwas 

Ekranizacja powieści Gabriela Garcii Marqueza. Historia starego człowieka i jego koguta.
"Listy wciąż są ważne. Każdy na nie czeka. Pułkownik najbardziej."

M (2012)
4:08 min.
Reżyseria: Adrian Warwas
Scenariusz: Adrian Warwas

Historia pewnego maturzysty, któremu puszczają nerwy.

SEANS (2009)
3:24 min.
Reżyseria: Adrian Warwas
Scenariusz: Adrian Warwas

Pewna dziennikarka wspólnie z kolegą-kamerzystą próbują nakręcić materiał o nawiedzonym budynku na pograniczu Abaddon. Skutki będą opłakane...

SEANS 2 (2012)
8:23 min.
Reżyseria: Adrian Warwas
Scenariusz: Adrian Warwas

Mijają trzy lata od kiedy dziennikarka i jej kolega zaginęli w mrokach nawiedzonego domu. Pozostała jedynie kamera. Grupa studentów zafascynowana odnalezionym materiałem, próbuje sama odkryć prawdę...

PONAD NAMI (2011)
13 min.
Reżyseria: Paweł Jeleński
Scenariusz: Paweł Jeleński

Film dokumentalny poświęcony astronomowi, dla którego badanie kosmosu jest nie tylko wielką pasją, ale również próbą zrozumienia naszego istnienia.

TWOJA STARA. BAŚŃ (2011)
82 min.
Reżyseria: Łukasz Jedynasty
Scenariusz: Łukasz Jedynasty

Głównym bohaterem filmu jest niejaki Gienko - skromny mazurski rybak, którego jednak bardziej interesują dziewczyny i miód pitny aniżeli rybołówstwo. Pewnego dnia bohater ten znajduje w lesie tajemniczy przedmiot, przez który wpada w poważne tarapaty - zostaje niesłusznie oskarżony o zabicie dwóch rycerzy. Ścigany przez "królewskich", Gienko wyrusza do zamku szukać sprawiedliwości i zemsty, przeżywając (czasem ledwie o włos) po drodze wiele przygód (miedzy innymi spotkanie z Czerwonym Kapturkiem, Robin Hoodem czy walkę ze Smokiem Wawelskim).
W tej komedii wszystko jest możliwe, a jej przebieg jest zupełnie nieprzewidywalny. Główny bohater przeżyje przygody, jakich nikt by sobie nie życzył. Przede wszystkim będzie musiał jednak radzić sobie sam i to naprawdę skutecznie.

PIPETA (2010)
9:18 min.
Reżyseria: Rafał Sankiewicz, Wojciech Sankiewicz
Scenariusz: Jacek Olejnik, Wojciech Sankiewicz, Bartosz Terlicki

Ferajna Filmowa KaPoK ma zaszczyt zaprezentować Państwu jedyny odcinek kultowego programu popularnonaukowego "pipeta", w którym prowadzący prof. zw. dr hab. mgr inż. metafizyki przyrody nieożywionej Mieczysław Koźlak-Czarnkowski usiłuje rzucić nowe światło na zagadnienie końca losów ludzkiej cywilizacji.

RESURRECTION (2011)
2:05 min.
Reżyseria: Wojciech Sankiewicz
Scenariusz: Wojciech Sankiewicz

Historia kilku dni z życia człowieka, który właśnie otrzymał zupełnie nieoczekiwaną wiadomość.

DZIEŃ Z ŻYCIA ŚW MIKOŁAJA (2012)
6:39 min.
Reżyseria: Sebastian Kwidziński
Scenariusz: Sebastian Kwidziński

Film przedstawia jeden dzień z życia św Mikołaja.


KIEROWNIK, SWÓJ CZŁOWIEK (2012)
6:03
Reżyseria: Sebastian Kwidziński
Scenariusz: Sebastian Kwidziński

Pracownicy opowiadają o swoim kierowniku. Ich wyobrażenie odbiega jednak od rzeczywistości.

WINDA (2012)
10:06 min.
Reżyseria: Sebastian Kwidziński
Scenariusz: Sebastian Kwidziński

Mężczyzna ginie w wypadku samochodowym. Dalsze jego losy rozgrywają się po "drugiej stronie".

KROK DO WIECZNOŚCI (2011)
8:18 min.
Reżyseria: Błażej Kujawa
Scenariusz: Błażej Kujawa

 Opowieść o chłopcu, który za wszelką cenę chce zostać wampirem.

KRWAWY KSIĘŻYC (2010)
12:30 min.
Reżyseria: Błażej Kujawa
Scenariusz: Błażej Kujawa, Adam Góralczyk 

Piękna księżycowa noc, seksowna ona, napalony on i...

BEZ POWROTU (2012)
11:10 min.
Reżyseria: Adrian Gut
Scenariusz: Adrian Gut

Wyobraź sobie, że umarłeś. Myślisz, że masz drugą szansę?

STUDENT BREAK (2011)
110 min.
Reżyseria: Adam Walkowski
Scenariusz: Adam Walkowski

Akcja filmu rozgrywa się w Polsce w niedalekiej przyszłości. Lucjan Borek, absolwent technikum informatycznego, otrzymuje wyróżnienie za najlepszą pracę dyplomową w prestiżowym konkursie organizowanym przez polskie uczelnie wyższe. W nagrodę otrzymuje indeks na kierunek informatyka na Politechnice Stanowej – pierwszej w Polsce uczelni o zaostrzonym rygorze. Wychowany w rodzinie zastępczej Lucjan postanawia iść za głosem ambicji i decyduje się podjąć studia na elitarnym Wydziale Informatyki Niestosowanej Oficjalnie. Jednak już na pierwszym roku zostaje pozbawiony złudzeń - wymagania wobec studentów są ogromne, warunki mieszkaniowe przypominają raczej obóz pracy przymusowej, a w dodatku terenu uczelni nie można samowolnie opuszczać! Ogrodzony teren Politechniki jest patrolowany przez funkcjonariuszy Politechnicznej Służby Bezpieczeństwa, a wszelka niesubordynacja grozi zaliczaniem karnych egzaminów na Wydziale Ciężkich Robót. Z czasem Lucjan traci nadzieję na wydostanie się z uczelni i zagłębia się w pracę naukową.
W tej trudnej sytuacji Lucjanowi postanawia pomóc jego młodszy brat Michał (główny bohater). Michał jest studentem budownictwa na Uniwersytecie w Olsztynie. Przypadkiem ma dostęp do szczegółowych planów gmachów Politechniki Stanowej. Postanawia wykorzystać nadarzającą się okazję i uratować starszego brata. W tym celu Michał łamie regulamin swojej uczelni i w ramach dyscyplinarnego skreślenia z listy studentów zostaje przeniesiony na uczelnię o zaostrzonym rygorze – Politechnikę Stanową. Nikt nie spodziewa się, że nowo przybyły student ma w głowie precyzyjny plan ucieczki. Do jego realizacji Michał będzie jednak potrzebował pomocy „współwięźniów” – najbardziej wykręconych studentów w kraju…

GRZYBOBRANIE (2011)
3:08 min.
Reżyseria: Mariusz Kalwasiński
Scenariusz: Mariusz Kalwasiński 

Krótki film o grzybach, a raczej o tym co może spotkać nas w lesie.

WŁOSY (2011)
8:11 min.
Reżyseria: Mariusz Kalwasiński
Scenariusz: Mariusz Kalwasiński 

Zabijała Godzilla, mordercze ryjówki czy Norman Bates, teraz nadszedł czas na włosy. Tak, włosy, długie i czarne.

PIÓRO (2011)
18 min.
Reżyseria: Wiesław Zieliński
Scenariusz: Wiesław Zieliński 

Akcja filmu toczy się w 2018 r. w kraju anglojęzycznym. Są imieniny Diany, która otrzymuje prezent... przesyłkę - pióro. Film jest dość kontrowersyjny i porusza wiele wątków.

LAS ŻYWYCH TRUPÓW (2011)
5 min.
Reżyseria: Mariusz Wirski
Scenariusz: Mariusz Wirski

Animacja poklatkowa. Z wojskowej ciężarówki wypada w pobliżu cmentarza beczka z tajemniczą substancją, która wylewa się i wsiąka w ziemię. Wkrótce w pobliżu dochodzi do niepokojących wydarzeń... Pierwsza część animowanego dyptyku.
 
KONSTRUKTOR (2012)
13min .
Reżyseria: Tessa Moult-Milewska
Scenariusz: Tessa Moult-Milewska 

Konstruktor jest poświęconym swojej pracy samotnikiem, konstruującym bliźniacze kopie swoich klientów. Zatraca myśli podczas pracy, do momentu kiedy brakuje klientów i nie ma już komu pomagać, a laboratorium wydaje się zimne i puste. Aby oszukać samotność projektuje stworzenie na swoje podobieństwo, ale co jeśli okaże się lepsze od niego?
Animacja kukiełkowa w technice stop-motion inspirowana steampunkiem, cyberpunkiem, z elementami burtoneski.

PIZZA (2009)
7 min.
Reżyseria: Marcin Guzik
Scenariusz: Marcin Guzik 

On i ona są od dawna parą. On nie spodziewa się, że kolejna randka przyniesie nagłą zmianę w relacjach między nimi. Ona jest zdecydowana zakończyć znajomość, choć wciąż czeka na refleksję z jego strony. On nie wie, gdzie popełnił błąd i czy potrafi go naprawić. A może po prostu nie pasują do siebie?

ŚCINKI (2012)
61 min.
Reżyseria: Magdalena Gubała, Szymon Uliasz
Scenariusz: Magdalena Gubała, Szymon Uliasz 

Eksperymentalna i afabularna historia miłosna. Opowieść o związku dwojga młodych ludzi i ich świecie wewnętrznym.

OBIEKT No4 (2012)
42 min.
Reżyseria: Rafał Cytacki
Scenariusz: Rafał Cytacki

Alicja, studentka 1-go roku Psychologii trafia do starego domu gdzie wynajmuje pokój do czasu znalezienia wolnego miejsca w Akademiku. Koszmarne, dziwne sny, jakie ją dręczą, zachowania współlokatorów oraz klimat grozy jaki otacza tajemniczą posiadłość, powodują, że zaczyna szukać odpowiedzi na pytanie, jaka za tym wszystkim kryje się tajemnica. Prawda, którą odkryje, może okazać się zabójcza.
 
GRABIE! (2009)
3:57 min.
Reżyseria: Mariusz Szulc
Scenariusz: Mariusz Szulc

Przygody sąsiadów na pracowniczych ogródkach działkowych w sosie z absurdu i horroru gore.

WIOLONCZELISTKA (2012)
4:35 min.
Reżyseria: Agnieszka Kalińska
Scenariusz: Agnieszka Kalińska i Andrzej Gajewski

Krótka historia wiolonczelistki grającej na ulicy...

GŁUPIE MINY (2012)
17:30 min.
Reżyseria: Mikołaj Sikała
Scenariusz: Mikołaj Sikała

Sara nie potrafi opowiadać kawałów. Mimo usilnych starań nie udaje jej się uzyskać sympatii otoczenia. Pewnego razu śni jej się klaun. Dziewczyna budzi się z inspiracją do działania...

POWAŻNA ZAGWOZDKA EKSPEDIENTKI WIEŚKI (2012)
6 min.
Reżyseria: Mikołaj Sikała
Scenariusz: Mikołaj Sikała

Do kasy ekspedientki Wieśki nigdy jeszcze nie trafiła żadna brudna moneta. Przyjdzie jednak czas, gdy kasjerka będzie musiała podjąć walkę o swoją reputację.

THE BARSHCH - HISTORIA PEWNEGO CZŁOWIEKA (2012)
39:41 min.
Reżyseria: Miłosz Konarski i Aleksander Kowal
Scenariusz: Miłosz Konarski, Aleksander Kowal, Maciej Filus

Kobiety bywają uciążliwe, zwłaszcza w związkach... Czasami wydaje się, że świat bez nich byłby o wiele prostszy. Cały problem zaczyna się wtedy, kiedy budzisz się pewnego poranka, w takim właśnie świecie. Niby wszystko wydaje się wspaniałe, niby świat wydaje się prostszy, bardziej uporządkowany, niby jest lepiej... tylko dlaczego wszędzie chodzi za tobą tajemniczy mężczyzna z kontrabasem? Grupa filmowa RaFiKo prezentuje film nakręcony z okazji Dnia Kobiet 2012, ze specjalną dedykacją dla wszystkich kobiet.

ĆPUN, ALBO CIEKAWIEJ: JAK CZŁOWIEK MOŻE ZMIENIĆ SIĘ NA LEPSZE (2012)
51 min.
Reżyseria: Rafał Woźniak
Scenariusz: Rafał Woźniak

Film opowiada historię Ćpuna - człowieka wyjątkowo wulgarnego i obscenicznego, który żyje tylko po to, by korzystać z wszelkiego rodzaju używek. Pokłócony z rodziną, nienawidzący ludzi i całego świata, zmierza ku autodestrukcji. Nie wie, że jego życie zostało już z góry ustalone - jest scenariuszem filmu, który właśnie oglądamy, a on sam - postacią filmową.

A PERFECT HOUSEWIFE (2011)
5:39 min.
Reżyseria: Grzegorz Caputa
Scenariusz: Grzegorz Caputa

Utrzymana w klimacie amerykańskich reklam i filmów z lat 50-tych opowieść o tym co każda pani domu wiedzieć powinna.

BADASS (2011)
5:11 min.
 Reżyseria: Błażej Kujawa
Scenariusz: Błażej Kujawa

Szalona jazda z dwiema zabójczo niebezpiecznymi dziewczynami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz