czwartek, 28 marca 2013

Godzilla vs. Mothra (1992)

 GODZILLA VS. MOTHRA (1992)

reż. Takao Okawara

   W stronę Ziemię zbliża się niewielki meteoryt. Jego uderzenie, a spada w Ocean Spokojny, powoduje szereg katastrof ekologicznych: tajfuny, powodzie, trzęsienia ziemi oraz ... pobudkę Godzilli.

   Także w następstwie wspomnianych kataklizmów, na jednej z indonezyjskich wysp zostaje odsłonięte gigantyczne jajo. Do zbadania znaleziska zostaje wytypowana dwójka naukowców. Ich przewodnikiem ma być japoński odpowiednik Indiany Jonesa - Takuya Fujimoto, który złapany na plądrowaniu świątyń, ma do wyboru pomoc w misji lub piętnastoletnią odsiadkę. Gdy nasza dzielna trójka, po pełnej przygód podróży, dociera w końcu do wielkiego jaja, okazuje się, iż jest ono strzeżone przez dwie Kosmoski - miniaturowe niewiasty oczekujące chwili gdy wykluje się z niego Mothra, która ma ocalić świat przed zbliżającą się zagładą. Nie trzeba chyba dodawać, że owa zagłada nosi imię GODZILLA...

 Oprócz tyłowych bohaterek, czyli Godzilli i Mothry, mamy jeszcze trzeciego potwora - Battrę ;-)

  Co tu dużo mówić / pisać... Kto widział którykolwiek film z Godzillą (oczywiście nie ten w reżyserii Rolanda Emmericha) wie czego spodziewać się, kto nie widział niech się przygotuje na panów w gumowych kostiumach naparzających się w wodzie i na makietach udających największe miasta w Japonii. Walki potworów obserwują oczywiście wszyscy Japończycy i z przejęciem kibicują swoim faworytom.
Mothra po raz pierwszy pojawiła się w 1961 roku w filmie "Mothra". Kolejnym obrazem z jej udziałem był "Mothra vs. Godzilla" z 1964 roku. Po "Godzilla vs. Mothra" przyszły "Mothra" (1996), "Mothra 2" (1997), "Mothra 3" (1998) i "Godzilla, Mothra and Kingghidorah" (2001).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz