poniedziałek, 31 marca 2014

3 Lidzbarski Wieczór Offowy

3. LIDZBARSKI WIECZÓR OFFOWY


   Wszystko wskazuje na to, że pierwszego kwietnia Lidzbark Warmiński stanie się polską stolicą filmowego absurdu. Coś co pozornie może wydawać się benefisem Tomira Dąbrowskiego będzie tak naprawdę świętem każdego miłośnika dziwnego kina i dobrej zabawy.

   Tomir Dąbrowski, laureat Złotego Mola 2013 na Festiwalu Filmowym "Kocham Dziwne Kino" vol.2 za film "M - magia miłości", postanowił uczcić swoje 27 urodziny w sposób szczególny. W zaprzyjaźnionym, otwartym na różne ciekawe inicjatywy lokalu, zaprezentuje retrospektywny pokaz swojej twórczości. Biorąc jednak pod uwagę artystyczną płodność Tomira będzie to zaledwie niewielki z niej wycinek, ale za to naszpikowany premierowymi perełkami. Dwugodzinny przegląd zostanie podzielony na trzy bloki tematyczne:

- filmoskecze kabaretu ZAMÓWIONY, który Tomir prowadzi od kilku lat, z premierowym skeczykiem JABŁKO i dwoma nigdy nieupublicznianymi odcinkami serialu WŁADCA %%%

- "a teraz SŁOWO OD SPONSORA", czyli mini maraton filmów reklamowych, które reżyser nagrywał na liczne konkursy na przestrzeni ostatnich 4 lat (pokazanych zostanie ok. 30 z ponad setki)

- PRIMAAPRILISOWY POKAZ SPECJALNY, czyli kilka najbardziej absurdalnych krótkich metraży w jego dorobku. Po raz pierwszy na otwartym pokazie zobaczyć można będzie COSZMARINUS - spontaniczna, dziwna produkcja powstała swego czasu jako zaliczenie w szkole Organizacji Reklamy.


   Światło dzienne ujrzy również 24 minutowa zajawka powstającego od pewnego czasu pełnometrażowego filmu "Atak Zabójczych Telefonów", który blog Kocham Dziwne Kino objął patronatem honorowym.

   Wszystkich z Lidzbarka Warmińskiego i okolic zachęcam do odwiedzenia Pizza Cafe HEAVEN w primaaprilisowy wieczór. Impreza rozpocznie się punktualnie o szóstej sześć (i najprawdopodobniej sześć sekund) wieczorem ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz