poniedziałek, 28 września 2015

6 Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA

6 Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA


   Już za niespełna dwa tygodnie (8-11 października), w łódzkim Kinie Wytwórnia, odbędzie się szósta edycja Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Cztery dni wypełnione po brzegi atrakcjami dla ludzi, którzy kochają kino i wszelkie jego aspekty.

   Pokazy przedpremierowe (m.in. "Młodość" Paolo Sorrentino, "The Duke Of Burgundy" Petera Stricklanda oraz "Love" Gaspara Noe), warsztaty, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne (te szczególnie miło wspominam z edycji zeszłorocznej) oraz wiele innych. Dla miłośników form krótszych niż pełne metraże gratką będzie niewątpliwie Konkurs Etiud i Animacji, w ramach którego zaprezentowanych zostanie starannie wyselekcjonowanych 12 etiud i 8 animacji.

   Podczas paneli dyskusyjnych rozmowy toczyć się będą m.in. o roli scripdoctorów w filmie, produkcjach telewizyjnych, przyszłości filmowej Łodzi, pracy sales agentów oraz innowacjach na rynku filmowym. Dla odważnych przygotowano szybkie randki z krytykami i kulturą. W ramach cyklu spotkań reżysersko-producenckich gośćmi festiwalu będą Mangus von Horn i Mariusz Włodarski ("Intruz"), Kinga Dębska i Zbigniew Domagalski ("Aktorka"), Konrad Aksinowicz i Agnieszka Chromicka ("W spirali"). Spotkania odbędą się w Kinie Wytwórnia tuż po projekcjach filmów zaproszonych twórców.

   Dla wszystkich ceniących sobie rozrywkę w starym dobrym stylu - czyli z kasety wideo ;) - organizatorzy zadbali o obecność ekipy VHS HELL, która przywiezie ze sobą kultowy film Larry'ego Cohena "The Stuff".

   Zainteresowanych odsyłam na festiwalową stronę po więcej szczegółów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz