środa, 22 kwietnia 2015

Dzisiaj - film z angielskimi napisami - wesprzyj projekt


   Zapewne większość z Was kojarzy go jako Doktora Dreyfusa z improwizowanego serialu "Spadkobiercy", ale są też i tacy, którzy pamiętają jego rolę w filmie "Twoja stara, baśń" Łukasza Jedynastego, laureata Złotego Mola 2012 na Festiwalu Filmowym "Kocham Dziwne Kino". Marek Grabie, bo o nim mowa, realizuje właśnie swój debiut reżyserski -"Dzisiaj - film z angielskimi napisami", nad którym Kocham Dziwne Kino objęło patronat medialny :)

   Na warszawskim placu budowy, nie wiadomo skąd, pojawia się odcinek autostrady. Trzeźwiejący po miesięcznej imprezie robotnicy nie potrafią wyjaśnić fenomenu. Sprawę przejmuje Agencja Badania Kosmosu. W tym samym czasie różni mieszkańcy stolicy doznają identycznej obsesji –wszystko przypomina im kosze na śmieci. Jeden z nich próbuje dotrzeć do prawdy ukrytej we własnym wnętrzu. Czym są mrugające do nas ze skrzyżowań światła? Co w środku serca robi wokalista zespołu „Miłość” Tymon Tymański? Co oznacza kombinacja cyfr: 000000, emitowana w stronę Ziemi z Obłoku Magellana? Czy najlepszy program do robienia wykresów połączony z aplikacją „Google Earth” poradzi sobie z jej rozszyfrowaniem?

    Tak prezentuje się fabuła filmu, który potrzebuje Waszego wsparcia, by zostać ukończonym. Zasilić finansowo produkcję możecie za pośrednictwem portalu OdpalProjekt.pl, do czego oczywiście serdecznie Was namawiam. Oprócz reżysera i scenarzysty w jednej osobie, w filmie zobaczymy także Tymona Tymańskiego, Grzegorza Halamę oraz Wojtka Solarza. Pokłady absurdu, które możemy zaobserwować w zwiastunie, obiecują miłośnikom dziwnego kina wyjątkowe doznania. A zresztą - zobaczcie sami ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz