piątek, 14 kwietnia 2017

"Ostatni Wiking" - nowy projekt Łukasza Jedynastego

 

OSTATNI WIKING. Nowy projekt Łukasza Jedynastego.

   W 2012 roku Łukasz Jedynasty pokazał światu swój pełnometrażowy debiut reżyserski zatytułowany "Twoja stara. Baśń", za który to na Festiwalu Filmowym "Kocham Dziwne Kino" zdobył statuetkę Złotego Mola. Łukasz właśnie przygotowuje się do realizacji kolejnego projektu. Kocham Dziwne Kino zostało patronem medialnym "Ostatniego Wikinga".

"Ostatni Wiking" to poniekąd prequel "Twojej starej. Baśni". Historia zaczynająca się 14 kwietnia 966 r., w dniu, kiedy Mieszko I ma przyjąć chrzest z rąk Ottona. Widzimy przygotowania do ceremonii na zamku (tym razem kręcimy w prawdziwej zamkowej scenerii) w Gnieźnie. Jednocześnie na Mazurach, w grodzie mazurskich Wikingów Angerbørg (dzisiejsze Węgorzewo), w drewnianej osadzie żyją rdzenni mazurscy Wikingowie, którzy - w odróżnieniu od Wikingów ze Skandynawii - mają na swoich hełmach rogi. Jest to lud dzielny i sprawiedliwy, który ponad wyprawy wojenne, gwałty i grabieże przedkłada spokojne życie i łowienie ryb. Oczywiście, jak to w filmach bywa, sielanka nie trwa długo i spokojni dotąd mazurscy wojownicy będą musieli walczyć na śmierć i życie w pełnej przygód epickiej niezależnej komedii. - mówi scenarzysta, reżyser i odtwórca głównej roli, Łukasz Jedynasty.

Produkcyjnie 1 seria naszego serialu zakłada 12 15-minutowych odcinków, emitowanych co tydzień na YouTube. Prócz reżysera, grającego główną rolę, w filmie wystąpi m. in. Grzegorz Halama (w roli szwarccharakteru - króla zła Trygława), Joanna Kołaczkowska (znana z kabaretu Potem i Hrabi, a także z naszej "Twojej starej. Baśni", Marek Grabie (nietuzinkowy artysta kabaretowy, aktor, reżyser, znany też z brawurowej roli dr Dreyfussa w improwizowanym serialu "Spadkobiercy", Kazik Staszewski, Ada Fijał, Bartosz Walaszek (legenda kultury offowej, współtwórca Braci Figo Fagot, oraz niezliczonej ilości kreskówek, jak Kapitan Bomba czy Blok Ekipa), Piotr Połać (drugi z Braci Figo Fagot), Krzysztof Janczak (niezwykły aktor, znany starszej publice jako niezapomniany Pan Yapa), Krzysztof Radzimski (Dr. Yry z El Dupy, współtwórca sukcesu niezależnych produkcji ZF Skurcz), i wiele innych.

Zdjęcia zaczynamy w czerwcu, kończymy w połowie października. Kręcimy na Mazurach, w Pieninach, w Telemarku (Norwegia) oraz w osadzie rodem z X w. w Białogrodzie - dodaje Łukasz.

   Póki co, twórcy proszą o wsparcie. Na WspieramyKulturę.pl założony został specjalny projekt. Wspierając go finansowo stajecie się współtwórcami "Ostatniego Wikinga". Pamiętajcie o tym, że z samej dobrej woli też powstają filmy, ale dużo mniej efektowne ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz