czwartek, 2 czerwca 2016

Żywe trupy. Prawdziwa historia zombie - Adam Węgłowski

ŻYWE TRUPY. PRAWDZIWA HISTORIA ZOMBIE

Adam Węgłowski

   Nie da się kochać dziwnego kina bez pokochania zombiaków. Opanowały nie tylko wysokobudżetowe produkcje filmowe i obskurne gnioty prosto na wideo, ale także telewizję i to w ciągnącym się już chyba ze sto odcinków serialu! Ale kino to jedna sprawa, a przecież one żyją także na kartach książek, komiksów, w grach komputerowych. Nic dziwnego, że fenomen tego zjawiska kusi autorów, by zbadać jego korzenie.

   Adam Węgłowski przemierza Afrykę, Karaiby, Bliski Wschód i dziewicze puszcze średniowiecznej Polski, poszukując dowodów na istnienie prawdziwych żywych trupów. Dostajemy więc całkiem niezłą - i lekko napisaną, przez co czyta się ją miło - lekcję historii (nie bez powodu na okładce znalazł się dopisek Dwa tysiące lat fenomenu, który nie chce umrzeć), opatrzoną licznymi ilustracjami. 

   Szkoda, że autor tak niewiele miejsca poświęca filmowym zombie, jedynie sygnalizując najbardziej osławione pozycje. No ale w końcu mamy do czynienia w wydawnictwem historyczno-naukowym, a nie z pop-kulturowym (być może tą lukę wypełnia pozycja "Zombie w kulturze" - jeszcze nie czytałem). 

   Miłośników zombiaków do "Żywych trupów" przekonywać nie muszę. Czytelników nastawionych do zombie raczej sceptycznie książka Adama Węgłowskiego powinna co najmniej zaciekawić :)

Wydawnictwo ZNAK
seria CiekawostkiHistoryczne.pl
ilość stron: 272
cena: 39,90zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz