czwartek, 16 lipca 2015

Filmy zgłoszone na Festiwal Filmowy Kocham Dziwne Kino vol.4


EGZAMIN (2015) 4 min
reż. Paweł Trzepizur

   Jest to historia studentki medycyny, która przed egzaminem praktycznym spędza obiad u swoich dziadków. Podczas posiłku dowiadujemy się o dziwnych relacjach pomiędzy nią, a jej ukochanym dziadkiem.

PIERROT (2015) 7:43 min
reż. Konrad Domaszewski

   Coś się wydarzyło, jedno jest pewne - ktoś zginął. Rozpoczyna się śledztwo mające ustalić, kto dokonał zbrodni. Nieustraszony detektyw przesłuchuje kolejnych podejrzanych i świadków, podejmowane tropy wydają się być jednak coraz bardziej błędne, a wśród gąszczu domniemań i fałszywych zeznań prawda coraz bardziej wymyka się z rąk śledczego. Czy uda się odnaleźć winnego? Czy zagadka pozostanie nierozwiązana?

 POBUDZENIE MIĘŚNI PRZED POWIADOMIENIEM MÓZGU (2014) 4:34 min
reż. Konrad Domaszewski

Film w sposób metaforyczny i eksperymentalny pokazuje uczucia.

SYF POLSKI (2014) 2:22 min
reż. Mariusz Kalwasiński

   Dosadny film o skrzeczącej rzeczywistości. O tym jacy jesteśmy i jak nie potrafimy docenić piękna, które posiadamy.

OGRODY WSPÓŁCZESNOŚCI CZYLI ZEMSTA OGRODOWEGO WĘŻA (2013) 8:49 min
reż. Mariusz Kalwasiński

   Wieki mijają, wąż jednak pozostaje wężem. Tym razem zapolował na smakosza ziemniaków oraz miłośnika Snake'a. Think different. Sequel filmu Włosy z 2010 roku, tym razem występuje nieco inna maquina de la muerte.

POLSKA DEMOKRACJA (2010) 2:11 min
reż. Mariusz Klawasiński

   Film animowany pokazujący mechanizm działania demokracji w Polsce oczami wyborcy. Czyli szekspirowskie "słowa, słowa, słowa", a raczej puste obietnice i pociąg do forsy. Mimo, że film powstał w 2010 niestety jest ciągle aktualny.   

PROJEKT DRACHE (2015) 30 min
reż. Hubert Bąk

   Pod koniec II wojny światowej niemiecka ekspedycja naukowa natrafia na wyjątkowo dobrze zachowane jajo dinozaura. 70 lat później nieznana ... wychodzi na świat...

OPERACJA SROGI GNÓJ (2013) 43:41 min
reż. Michał Glapiak

   W 1987 roku amerykański reżyser, David A. Prior, stworzył absolutne kino akcji – DEADLY PREY (Żywy cel). Grupa filmowców-amatorów zafascynowana dziełem kultowej wytwórni AIP, postanawia złożyć mu hołd, tworząc własną wersję przygód niezniszczalnego Mike’a Dantona. W tym celu uzbrojeni w kamery i karabiny udają się w leśną głuszę, której trzewia skrywają coś znacznie bardziej niebezpiecznego aniżeli komary. Banda bezwzględnych, kanibalistycznych wieśniaków kontroluje każdy skrawek dziczy i ani myślą dzielić się swym terytorium z mieszczuchami. Nie podejrzewają jednak, że ekipa filmowców mocno wczuła się w swoje role, co prowadzi do… srogiego gnoju!

WIEŚNIACKA KREW (2012) 18:26 min
reż. Michał Glapiak

   W nieprzyjemnej spiekocie letniego popołudnia toczą się codzienne zmagania zdegenerowanych wieśniaków o przetrwanie. Po męczących poszukiwaniach strawy, która zadowoliłaby ich przeżarte bimbrem żołądki, decydują się skosztować owoców z przeklętej jabłonki. Spożycie naznaczonych klątwą jabłek sprawia, że niewinna biesiada czwórki wieśniaków, zamienia się w upiorną ucztę krwi i destrukcji.

FALSE AWAKENING (2014) 20 min
reż. Tomir Dąbrowski

   Opowieść o lekarzu, którego mroczny sekret skazał na ucieczkę przez bardzo straszne przestrzenie pełne koszmarnych zdarzeń.

LIŚCIE (JÓZEF OST) STRUMIEŃ (2014) 4:35 min
reż. Bartosz Fiedorowicz, Tomir Dąbrowski

   Teledysk zespołu JÓZEF OST.

JABŁKO (2014) 3:26 min
reż. Tomir Dąbrowski

   Owocna historia pełna zdrowych twistów.

SKROJONY (2015) 10 min 
reż. Tomir Dąbrowski

   Filmoskecz kabaretu ZAMÓWIONY traktujący o tym jak trudno jest utrzymać się w swoich spodniach.

POBAW SIĘ ZE MNĄ (2015) 30 min
reż. Monika Grzybowska

   Kiedy żona Szymona wyjeżdża na kilka tygodni do Tokio, mężczyzna musi liczyć tylko na siebie. Zapanowanie nad 8-letnią Alicją, która najchętniej bawiłaby się całymi dniami z o rok młodszą Olą, okazuje się nie lada wyzwaniem. Na początku wszystko idzie gładko - do czasu, gdy dziewczynki poróżnia nowy przyjaciel. Kiedy zazdrosna Ola nie pozwala zepchnąć się na drugi tor, sytuacja wymyka się spod kontroli.

GENERAŁ MGŁA (2012) 17 min
reż. Jakub Gryzowski

   Tragedia Smoleńska przyczynkiem wiwisekcji fantazmatów narodu. Kim jest osławiony Generał
Mgła? Jaki udział w katastrofie mieli Żydzi i homoseksualiści? Na którym centymetrze została ścięta brzoza? Co z tym wszystkim ma wspólnego Wyspiański i EURO 2012? Na te i inne pytania film stara się dać odpowiedź totalną.

PALENIE ZABIJA (2015) 5-12 min (film interaktywny)
reż. Piotr Dylewski

   Staś wchodzi do restauracji, w której ma się spotkać z żoną Basią. Właściwie już prawie byłą żoną, gdyż za chwilę mają podpisać papiery rozwodowe. Odeszła od Stasia, gdyż nie spełniał jej oczekiwań. On za wszelką cenę pragnie do niej wrócić, wciąż ją kocha. Postanawia nawet rzucić palenie, którego tak nienawidziła.
  Wewnątrz restauracji, zdziwaczały kierownik sali kieruje Stasia do stolika. Siedzi tam Basia i Damian, jej nowy facet, prawdziwy, męski Damian w odróżnieniu od delikatnego Stasia. Dla Stasia jest to prawdopodobnie najgorszy dzień w życiu. Tą niezręczną kolację może przerwać jedynie ktoś, kto ma jeszcze gorszy dzień. Ktoś gotów rozszarpać każdego, kto stanie mu na drodze...
   Połączenie czarnej komedii i horroru z grą komputerową. Fabuła filmu zależy od Twoich decyzji. Wciel się w Stasia i spróbuj zakończyć opowieść pozytywnie. Film udostępnia 5 zakończeń i kilkanaście wariantów fabuły. Zapamiętuje także decyzje widza i na ich podstawie modyfikuje zachowania bohaterów.

INSTYNKT (2015) 20 min
reż. Łukasz Furman

   Instynkt to film, który w umyśle widza ma być odbierany jak obraz lub wiersz. Jego interpretacja zależy całkowicie od tego jak widz go rozumie i jak odbierze zawarte w nim symboliczne przekazy, które mają na celu zmusić do refleksji nad tym co dzieje się z człowiekiem kiedy musi wybrać między dobrem własnym a dobrem innych ludzi. Jest to amatorska produkcja, nakręcona na podstawie opowiadania o młodym aktorze Eryku i jego zmaganiach z samym sobą w momencie kiedy jego filmowa rola stała się rzeczywistością, a on sam został zmuszony "odegrać" swoją postać w prawdziwym świecie. Film jest swojego rodzaju interpretacją tego opowiadania, a także próbą pokazania tej samej historii z punktu widzenia młodej kobiety, Amandy.

 KAIN (2015) 45 min
reż. Piotr Matwiejczyk.

   Opowieść o braciach, którzy po stracie bliskiej osoby snują się po bezkresach postapokaliptycznej ziemi. Próbują odnaleźć się w chłodnej rzeczywistości. Pewnego dnia spotykają na swej drodze...

DRESIK (2015) 13 min
reż. Piotr Matwiejczyk

   35 letni dresiarz zostaje umówiony na randkę przez swojego ojca.

GIMBAZA (2015) 87 min
reż. Piotr Matwiejczyk

   3 pary gimbusów jadą na wycieczkę. W wynajętej chacie napotykają trzech nauczycieli.

OSTATNI SEANS (2014) 2 min
reż. Mariusz Wirski

   Mężczyzna uruchamia stary projektor filmowy. Ekranowa rzeczywistość okazuje się dla niego bardziej realna niż otaczający świat.

W STARYM KINIE (2014) 9 min
reż. Mariusz Wirski

   Animacja poklatkowa. Para zakochanych wybiera się do kina. Mimo niechęci dziewczyny, partner zaprasza ją na seans w starym kinie. Wkrótce okazuje się, że klasyczne filmy wywołują na niej znacznie większe wrażenie niż się spodziewała.

 CURRICULUM VITAE (2014) 2 min
reż. Wanda Dittrich, Mariusz Wirski

   Film eksperymentalny mający na celu krytykę wyzysku współczesnego społeczeństwa poprzez sprowadzenie formy klasycznie pojmowanego przedstawienia osoby do absurdu. Jednocześnie w filmie pada pytanie o znacznie głębszym charakterze niż może zawierać CV.

BOLEK RZĄDZI (2014) 1 min
reż. Maciej Jarczyński

   Historia łabędzia Bolka, który niepodzielnie rządzi na jednym z podkarpackich gospodarstw.

OKNO (2013) 1 min
reż. Maciej Jarczyński

   Krótka zimowa etiuda.

CHÓR (2015) 10:40 min
reż. Maciej Jarczyński

   Olej na desce i muzyka chóralna.

PORTRET (2014) 12 min
reż. Maciej Jarczyński

   Film starający się sprostać zadaniu ukazania choć części skomplikowania i złożoności człowieka.

BOGDAN IDZIE NA RANDKĘ (2015) 8:04
reż. Piotr Zelke

  Historia pewnej miłości. Tytułowy Bogdan zabiera swoją wybrankę Krystynę na randkę. Mimo starań od początku nie wszystko idzie po jego myśli. Gdy sprawy zaczynają się układać na korzyść Bogdana, dochodzi do niespodziewanego wydarzenia, które może przekreślić wszystkie wspólne marzenia. Film to ukoronowanie początków kina. Łączy w sobie slapstick, absurd i british humor.

PĘTLA (2007) 6:50 min
reż. Krzysztof Podkowski, Sławomir Tomczak

   Czy każdy sen zawsze kończy się przebudzeniem?

KINK (2013) 4:06 min
reż. Sławomir Tomczak

   "Mały książę" w wersji alternatywnej :-)

MARTWA ŚCIEŻKA (2015) 29 min
reż. Kamil Bukłaha

   "Martwa ścieżka" to historia dwóch młodych mężczyzn, którzy na skutek destrukcyjnych wyborów znajdują się w opuszczonym, gotowym do rozbiórki budynku. Sebastian to egocentryk, pochodzi z bogatej rodziny, jego życie pozbawione jest obowiązków, skupia się na zabawie szukając ... w coraz bardziej ekstremalny sposób. Karol jest jego przeciwieństwem, każdego dnia walczy o przetrwanie łącząc ciężką sytuację rodzinną z własnym uzależnieniem. Patos opowieści sprowadza te dwa różne charaktery w miejsce, w którym konfrontują swój strach i umiejętności walcząc o przetrwanie.

ZOMBIE NEWS (2014) 5:02 min
reż. Radosław Krawczyk

   Program informacyjny dla zombie, o zombie i przez zombie. W programie, oprócz prognozy pogody i reklam, można też obejrzeć - choć brzmi to w tym kontekście nieco niedorzecznie - relację "na żywo" z dramatycznych wydarzeń w odległych krajach.

LAMENT PARANOIKA (2014) 10:12 min
reż. Dariusz Kocurek

   Amatorska adaptacja jednego z najmniej znanych (pisanego wierszem) opowiadania Stephena Kinga. Główny bohater ukrywa się w pokoju. Wydaje mu się, że jest śledzony na każdym kroku. Całe dnie spędza przemykając jak najdalej od okien w obawie przed prześladowcami - ludźmi bez twarzy.

WAŁENSA. POCZĄTEK (2014) 30 min
reż. Tomasz Kowal

   "Wałensa. Początek" to historia jednostki, od której świat oczekuje rozwoju ideologicznego i celowości życia. Starając się naśladować wzór legendarnej postaci, główny bohater, Wałensa (nie mylić z Lechem Wałęsą), zatraca swą tożsamość, tym samym świat staje się dla niego pułapką bez wyjścia. Teorie spiskowe są tu pretekstem do ukazania pęknięć, jakie chcemy ukryć na naszych własnych pomnikach.

 INTRUBEAR II: INWAZJA (2014) 3 min
reż. Rafał Dobrowolski, Barbara Dobrowolska

   Kontynuacja "Intrubear". Inwazja obcej rasy miśków pluszowych na planetę ziemię. Walka ludzi o gatunek trwa.

WREDNA SUCZ (2013) 4 min
reż. Rafał Dobrowolski

   Poirytowany wredną sąsiadką bohater postanawia raz na zawsze ją uciszyć. Wynajmuje płatnego mordercę do rozwiązania problemu.

ONA (2015) 11 min
reż. Amelia Malinowska

   "Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości." - Paulo Coelho.
Kto z nas nie marzył o romansie z gwiazdą ekranów? Światła reflektorów, pierwsze strony gazet i wielka miłość. Ale wszystko co dobre szybko się kończy... Czy Ty też masz dosyć utartych schematów hollywoodzkich komedii romantycznych? Tutaj odnajdziesz przewrotność losu i zaskakujące zwroty akcji okraszone cytatami z Paulo Coelho.

OKNO Z FRAMUGĄ NA PODWÓRZE (2015) 9:36 min
reż. Mariusz Szulc

   Grupa krajowych matematyków spotyka się na konferencji, na której ogłasza, że obliczyła liczbę Pi - do końca.

INSTYNKT (2015) 20 min
reż. Łukasz Furman

THE BAD EGG (2015) 11:27 min
reż. Adam Orsborn

   Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Czasem jednak jest również najtrudniejszym. A zdarzają się takie śniadania, których efekty mogą pojawić się późna nocą i potem już nic nie jest takie, jakie było. Rzeczone śniadanie zaserwowane jest w konwencji komediowo - horrorowej, względnie (w zależności od indywidualnego poczucia smaku) w konwencji horrorowo - komediowej.

ANHEDONIA (2015) 9:01 min
reż. Przemysław Mikke

LE CLOAQUE DE L'IMAGINATION (2014) 3:25 min
reż. Przemysław Mikke

KROTOCHWILA SŁOWOGESTU (2015) 7:13 min
reż. Przemysław Mikke

DAYMARE (2015) 3:18 min
reż. Przemysław Mikke

PASZTET (2014) 5:30 min
reż. Łukasz Jedynasty

   Na małej planecie w galaktyce Andromedy istnieje miła knajpka, gdzie nie tylko dobrze zjesz, ale i posłuchasz muzyki na żywo. Tylko lepiej nie wchodź do kuchni...

G-ROY (2014) 29:44 min
reż. Tomasz Jan Brzysko

   G-Roy to historia Janka, młodego chłopaka pochodzącego ze wsi, próbującego żyć i robić karierę w Warszawie. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość, po której niechętnie wraca w rodzinne strony, gdzie rozpoczyna się jego przygoda. Stary mędrzec, dziewczyna, lokalna grupa opryszków, nielegalny handel bimbrem a pośrodku tej niecodziennej historii nasz bohater, szukający własnej tożsamości i odwagi. Historia Janka jest przykrywka do opowiedzenia o „12 etapach wyprawy bohatera”. Etapach które są rezultatem prac badawczych Josepha Campbella, opublikowanych w książce „Bohater o tysiącu twarzy”. Książka ta została przełożona przez Christophera Voglera na poradnik dla scenarzystów i stała się fundamentalnym elementem wielu hollywoodzkich produkcji, w szczególności tzw. kina na nowej przygody, kina którego nie robi się już jak kiedyś.

LOOP (2014) 3 min
reż. Michał Socha

   Wizualna wariacja na temat popularnego we współczesnej muzyce efektu zapętlenia…

* wszystkie opisy pochodzą z kart zgłoszeniowych nadesłanych razem z filmami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz