niedziela, 22 grudnia 2013

The Gingerdead Man (2005)

THE GINGERDEAD MAN (2005)

reż. Charles Band


    Lubicie pierniczki? Na pewno! Kto ich nie lubi? A jeśli już ktoś taki się znajdzie to założę się, że nawet jego/ją urzekł Ciastek z cyklu filmów o zielonym ogrze (polski dubbing w wykonaniu Tomasza Bednarka, tak, tego samego, który zagrał w dwóch najgorszych polskich filmach "Serce gór" i "Łowcy skór"). Z miejsca pragnę ostrzec zarówno miłośników smakowitych wypieków, jak i filmowego Ciastka - po seansie "The Gingerdead Man" Wasz świat już nigdy nie będzie taki sam, bo oto..

    Morderczy pierniczek atakuje!!!

   Psychopatyczny morderca Millard Findlemeyer powraca zza grobu, by pod postacią świątecznego wypieku dokończyć dzieła i zemścić się na Sarze Leigh. Millard trafił na krzesło elektryczne po tym jak dziewczyna złożyła w sądzie obciążające go zeznania. Zemsta dokonuje się w piekarni/cukierni, w której pracuje Sarah.

   Jeżeli sam fakt mszczącego się świątecznego piernika nie jest dla Was wystarczająco apetyczny, Charles Band (szef wytwórni Full Moon) zadbał o to żeby słodkości w filmie nie zabrakło. W rolę Sary Leigh wcieliła się Robin Sydney (m.in. "Big Bad Wolf" 2006, "Evil Bong" 2006, "Dead Man's Hand" 2007, "Evil Bong 2: King Bong" 2009, "Skull Heads" 2009), a w jej koleżanki Alexia Aleman i Daniela Melgoza. Aby nas jednak nie zemdliło pikanterii dodaje Gary Busey jako Millard Findlmeyer i głos Gingerdead Mana.

   Film promuje hasło "Zło jeszcze nigdy nie smakowało tak dobrze". Ja dodam od siebie drugie: "Zemsta jeszcze nigdy nie była tak słodka".

   W 2008 roku powstała druga część przygód "imbirowego-mordercy", a w 2011 "Gingerdead Man 3: Saturday Night Cleaver". Pod obiema podpisała się osoba kryjąca się pod pseudonimem Silvia St. Croix. W trzeciej odsłonie wsparł ją scenarzysta "dwójki" i "trójki" - William Butler. Minionego Halloween swą premierę miał cross-over Gingerdead Mana z Evil Bongiem zatytułowany po prostu "Gingerdead Man vs. Evil Bong".

   Na koniec nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim SMACZNEGO ;-)))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz