sobota, 2 maja 2015

Sexploitation na 18 Fesiwalu Filmowym Cropp Kultowe

Krew, flaki i nagie biusty. Trailery filmów klasy B.


   Nadzwyczajna podróż po zakazanych rejonach kinematografii.
Zobacz to, od czego inni odwracają wzrok, okryci pąsowym rumieńcem wstydu
lub przerażeniem malującym się na twarzy!
Odważ się wejść do świata wyuzdanego seksu i bezwzględnej przemocy!
Bądź gotów na przekroczenie granicy, zza której nie ma powrotu!


   Sexploitation (czyli sex + exploitation) niezależne, niskobudżetowe filmy kręcone od początku lat 60. bazujące na miękkiej erotyce. Rozpowszechniane w kinach grindhouse'owych, prekursorach kin dla dorosłych, w których w latach 70. wyświetlano filmy porno.

   Początkowo sexploitation ograniczało się do pokazywania apetycznych kobiecych kształtów prężących się pod wpływem promieni słońca na różnorakich obozach dla nudystów (nudist camp). Filmy te, pod pozorem promowania wyzwolonego trybu życia, służyły uciesze spragnionych golizny widzów. Formuła jednak wyczerpała się po kilku latach, a apetyt publiki rósł jak na drożdżach.
Zaczęto więc wprowadzać do fabuł brutalniejsze elementy męskich fantazji. Porwania, pobicia, gwałty, morderstwa. Niejednokrotnie widz mógł odnieść wrażenie, iż to właśnie on jest gwałcony przez twórców owych filmów we własne oczodoły. Po słodkich latach 50. i ruchomych obrazkach rodem z "Playboya", u progu rewolucji seksualnej, takie jednak było zapotrzebowanie i na tych pierwotnych instynktach bazowali niezależni producenci i reżyserzy. Z czasem do sexploitation wprowadzono elementy gore.

   Na zbliżającym się 18 Festiwalu Filmowym Cropp Kultowe będę miał przyjemność zaprezentować 35 zwiastunów oraz fragmentów filmów, które znajdują się w ofercie wydawniczej amerykańskiego dystrybutora Something Weird Video. Większość z nich to sexploitation, ale znajdzie się też coś dla miłośników mocniejszych wrażeń ;) Serdecznie zapraszam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz