czwartek, 13 lipca 2017

Lista filmów zgłoszonych na Festiwal Kocham Dziwne Kino vol.6


   65 nadesłanych filmów. Blisko 16 godzin materiału. Oto pełna lista filmów zgłoszonych na szóstą edycję Festiwalu Filmowego Kocham Dziwne Kino, który odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia 2017 roku.

PAN MIETEK OD PECHA (2014)
reż. Przemysław Stański


  Dwóch filmowców kręci reportaż o Mietku. Pan Mietek ma niecodzienny zawód – przynosi ludziom pecha za pieniądze. Podejrzanie lukratywne zlecenie na Kebabiarza wystawi jego umiejętności i wiarę w siebie na ciężką próbę.
   Zwariowany mockument, w którym drabiny, podkowy i czarne koty potrafią poważnie napsuć krwi nie do końca właściwym osobom.


PTAKI LATAJĄ KLUCZAMI (2015)
reż. Przemysław Stański

   Autoironiczna opowieść o studencie szkoły filmowej, który pragnie zostać reżyserem. Brakuje mu talentu, ale nadrabia znajomościami - sam Diabeł postanawia mu pomóc. Zupełnie przypadkiem ma doskonały scenariusz…


ALEGORIA EKOLOGICZNA CZYLI LEOKADII I ILDEFONSA ŁYP WSTECZ (2016)
reż. Tomasz Pawlak


   Ildefons jest konstruktorem, właśnie za swój najnowszy wynalazek otrzymał sporą garze, wspólnie z małżonką Leokadią postanawiają przeznaczyć ją na wycieczkę w ustronne i ciche miejsce w którym dawno temu spędzali czasy narzeczeństwa, niestety na miejscu pojawia się rozczarowanie…


BIES (2017)
reż. Błażej Kujawa


   Inspirowana prasłowiańską mitologia historia kobiety, która nocą przejeżdża samotnie przez las. Tam zaczynają dziać się dziwne rzeczy. W roli głównej wystąpiła Anna Lucińska. Autorem muzyki jest Frank Ilfman ("Duże, złe wilki").


SEKRETY SYPIALNI (2017)
reż. Piotr Matwiejczyk

   Parodia paradokumentów. Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami naszych sypialni...


PAPIEROWE GODY (2016)
reż. Piotr Matwiejczyk


   Para 30-latków obchodzi swoją pierwszą rocznicę ślubu. On nie bardzo chce się do niej przygotować, a ona ma ambitne plany, które on skutecznie jej psuje.


IDEALNY PLAN (2017)
reż. Tomasz Banaszczyk

   Piękna kobieta. Zdesperowany mężczyzna. Uparty ochroniarz. Każdy z nich realizuje swój idealny plan. Kto wygra?


INTRUBEAR: GENEZA (2017)
reż. Rafał Dobrowolski


   SF-horror. Prequel "Intrubeara" z 2013 roku. Opowieść o zemście. Torturowany i zakopany żywcem miś pluszak budzi się po kilku latach i postanawia zemścić się na swoim oprawcy oraz na całym gatunku ludzkim.


6 LAT PÓŹNIEJ (2015)
reż. Kamil Wójcik


   Piekłem Edka jest całkowita dezorientacja. Brak poczucia czasu. Niemożność odróżnienia rzeczywistości od snu. Samotność potęgowana przez nagłe urywki świadomości i powroty pamięci. Mężczyzna zamknięty w klaustrofobicznym mieszkaniu zostaje pozbawiony wszystkich podstawowych aspektów życia. Jest tylko telewizor, który wzmacnia ogarniającą go psychozę. Uniemożliwia mu racjonalne zebranie myśli. Rozbija czas. Wszystko sprawia wrażenie krótkich przebudzeń, które łączą się w nielogiczną całość. Nie ma pojęcia jak długo tam jest. Nie pamięta dlaczego. A przede wszystkim, nie wie gdzie jest. Szczątki wspomnień dezorientują go jeszcze bardziej, doprowadzając do szaleństwa.


8 (2013)
reż. Kamil Wójcik, Bogna Przewoźniak, Maciej Żuk


   Według podań mieszkańców Bystrzycy Górnej, ostatnia kara śmierci w tej okolicy została wykonana pod koniec lat 80.


BEZ CELU? (2013)
reż. Kamil Wójcik


   W skrócie są to rzeczy spontaniczne, improwizowane, niereżyserowane, złożone do kupy. Nagrywane są najpierw dźwięki (rozmowy i inne odgłosy nieplanowane), z tego tworzona jest "kompozycja dźwiękowa" (utwór muzyczny to chyba za duże słowo), w ten sam sposób tworzone jest wideo, zamiast robić zdjęcia nagrywane są krótkie filmy, które następnie są cięte i składane pod dźwięk. 

HEJ HO I NIESPODZIEWANA PRZYGODA (2016)
reż. Kamil Wójcik, Maciej Żuk

   Krótka opowieść o dwóch małych mieszkańcach muralu, którzy znudzeni monotonią codzienności bycia częścią malunku, postanawiają wyruszyć w sobotnią podróż.
HIT THE BUTTON (2017)
reż. Kamil Wójcik

   Klaustrofobiczny kurczak

SAINTS (ThermiT) (2016)
reż. Kamil Wójcik, Cat Kaczmarek

   Małym miasteczkiem, położonym gdzieś na zachodzie Stanów, wstrząsa fala brutalnych morderstw. Jedni mówią, że ich sprawcą jest szkaradne, pozbawione twarzy monstrum. Inni przysięgają, że brutalnych egzekucji dokonuje Śmierć we własnej osobie. W ślad za tajemniczym zabójcą pustynie przemierza grupa łowców głów, motywowanych wielką nagrodą oraz jeszcze większym zuchwalstwem.


WARSHIP MY WRECK (Marilyn Manson) (2015)
reż. Kamil Wójcik

   Piekłem Edka jest całkowita dezorientacja. Brak poczucia czasu. Niemożność odróżnienia rzeczywistości od snu. Samotność potęgowana przez nagłe urywki świadomości i powroty pamięci. Mężczyzna zamknięty w klaustrofobicznym mieszkaniu zostaje pozbawiony wszystkich podstawowych aspektów życia. Jest tylko telewizor, który wzmacnia ogarniającą go psychozę. Uniemożliwia mu racjonalne zebranie myśli. Rozbija czas. Wszystko sprawia wrażenie krótkich przebudzeń, które łączą się w nielogiczną całość. Nie ma pojęcia jak długo tam jest. Nie pamięta dlaczego. A przede wszystkim, nie wie gdzie jest. Szczątki wspomnień dezorientują go jeszcze bardziej, doprowadzając do szaleństwa. 

NIE PSOĆ, PSOTNIKU! (2014)
reż. Kamil Wójcik

   Krótka animacjo o tym, że każda psota może się źle skończyć..


NIC SIĘ NIE STAŁO PSOTNIKU! (2016)
reż. Kamil Wójcik

   Kolejna historyjka o tym, że każda psota może się źle skończyć...

WESOŁYCH ŚWIĄT PSOTNIKU! (2016)
reż. Kamil Wójcik

   Tym razem Psotnik został pomocnikiem Mikołaja!


ŚLEDZTWO - THE INQUEST (2016)
reż. Ena Kielska

   Prywatny Detektyw przyjeżdża do Miasta, by rozwiązać mroczną tajemnicę seryjnych zaginięć jego Mieszkańców. Po drodze spotyka dziwnych nieznajomych. Czy uda mu się zmierzyć z niebezpieczeństwem i dotrzeć do prawdy?


CZARNY KAPELUSZ (2016)
reż. Piotr Karolczak, Adam Unierzyski

   Krótki bezdialogowy film surrealistyczny opowiadający o zdesperowanym mężczyźnie sięgającym po ekstremalne środki szukając odkupienia.


PAN CHARON (2016)
reż. Mateusz Żegliński

   Dokument kreacyjny z elementami czarnej komedii oraz z rodzaju buddy movies. Grzegorz pracuje jako grabarz. Mieszka w Wałbrzychu. Pan Charon to jego filmowy portret, w którym oglądamy jeden dzień z jego pracy. Sfera Sacrum miesza się z Profanum.
   Film powstał jako etiuda studencka na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie.


KING JEZUZ & DUKE ZATAN - JEZUS W CZERNI (2016)
reż. Bobby Trzy Dźwięki

   Teledysk do utworu Jezus w czerni opowiadający o powrocie Jezusa na Ziemię, by przemocą oczyścił świat ze zła.


ŻOB I ŻEGOTA W KONSPIRACJI - PAŹDZIERNIK 1942 (201?)
reż. Kamil Cetnarowicz

   Warszawa październik 1942 rok. Irena Sendlerowa z organizacji ŻEGOTA wraz z Mordechajem Anielewiczem Komendantem ŻOB spotykają się potajemnie z łącznikiem AK w celu otrzymania pomocy ratowania dzieci żydowskich z Getta oraz otrzymania broni do walki z okupantem Niemieckim.


IDEA (2016)
reż. Arkadiusz Rataj

   Film jest surrealistyczną opowieścią o Idei rozumianej, zgodnie z filozofią Platona, jako niematerialny byt niedostępny ludzkim zmysłom. Targana tęsknotą za domem - światem idealnym - Idea poszukuje sensu swego istnienia w niedoskonałym świecie materialnym. Szuka go m.in. w sztuce, w muzyce, w wiedzy i postępie, lecz żadna z tych dziedzin nie jest wolna od kruchości i niedoskonałości materii. Czy poszukiwania są z góry skazane na porażkę? Film jest próbą odpowiedź na to pytanie.


THE LORD OF THE STARS (2017)
reż. Jarosław Cyba

   Twórcą filmu, scenarzystą i reżyserem jest Jarosław Cyba, lider kabaretu DNO. Jest to produkcja całkowicie amatorska i niezależna zrealizowana własnymi środkami przez przyjaciół i znajomych oraz członków AKF Zagłębie działającego przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Film z założenia jest komedią, parodią fantasy, bazującą klimatem głownie na filmowej trylogii Władcy Pierścieni i Hobbita. Jest to typowy filmowy pastisz, ukazujący świadomie w krzywym zwierciadle uroki niskobudżetowego kina fantasy. 
   Najsławniejszy z rycerzy Don Kichot z Manczy zostaje sprowadzony do Mediolandu- prawdziwej filmowej krainy gdzie pomaga mieszkańcom zwalczyć medialną tyranię Lorda Fantaza.
   Mocną stroną filmu są dubbingi zrobione przez przyjaciół kabaretu DNO, znanych gwiazd polskiej sceny kabaretowej, min: Joannę Kołaczkowską, Władysława Sikorę, Robert Górskiego, Piotra Bałtroczyka, Michała Wójcika, Roberta Korólczyka, Grzegorza Halamę, Abelarda Gizy, Bartosza Gajdę czy Igora Kwiatkowskiego.


TOO MANY COOKS SPOIL THE BROOTH (2017)
reż. Kamil Wójcik

Próba odpowiedzi na stare przysłowie, dlaczego tam gdzie kucharek 6 ponoć nie ma co jeść?


ŚNIEGI KOSMOSU (2017)
reż. Tomasz Kowal

   Oparta na faktach historia pierwszego spaceru w przestrzeni kosmicznej. Film w tragikomicznej formie opowiada o niemożności dotarcia ludzkości do świata idealnego. Człowiek osamotniony w kosmosie, nie znajduje ukojenia na Ziemi. Bezmiar kosmosu okazuje się zbyt mały by pomieścić jego egzystencjalny ból, a matka Ziemia czyha na życie swych dzieci. Gdzie jest więc miejsce człowieka? Z pomocą przybywa nieoczekiwany bohater...


BANKIET (2016)
reż. Julia Orlik

   Główny bohater znajduje się na bankiecie podczas którego nie potrafi odnaleźć się w towarzystwie w którym się znalazł. Aby nie odstawać od reszty zaczyna powtarzać czynności wykonywane przez innych gości.


HASZTAG (2017)
reż. Aleksandra Loroff

   Film opowiada krótką historię dwóch kolegów, którzy przypadkowo odkryli działanie hasztagów w rzeczywistości. Szybko zdali sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie ich czeka kiedy zaczną je źle używać.


MYSZY I SZCZURY (2016)
reż. Kacper Anuszewski

   Historia dramatu małego Adasie, którego tragiczne doświadczenie sprzed lat (porwanie) pozostawia piętno na psychice całej rodziny. Wzruszająca opowieść o miłości, przeznaczeniu, poczuciu winy oraz konsekwencji swoich czynów.


KURS (2017)
reż. Kacper Anuszewski

   Mężczyzna wsiada na dworcu do taksówki. Z początku luźna rozmowa pomiędzy taksówkarzem a pasażerem zaczyna poruszać coraz bardziej osobiste tematy.


KŁAMCA (2015)
reż. Maciej Wiktor

   Trzydziestoletni Piotr przyjeżdża z emigracji do kraju, który opuścił jako dziecko. Nawiązuje kontakt z rodziną, ekscentrycznym wujem Henrykiem i ciocia Barbarą. Zagłębiając się w rodzinną historię w poszukiwaniu prawdy, Piotr zamiast sielanki, znajduje koszmar.


DEAD OF THE NIGHT (2016)
reż. Natalia Jastrzębska

   Teledysk do utworu Dead of the Night zespołu Roadhog, jest hołdem dla tradycji klina klasy B lat 80tych. Konwencja klipu przywodzi na myśl nagranie video znalezione gdzieś na strychu. Opowiada historie z pogranicza jawy i snu, nie stroniąc od popularnych 40 lat temu zabiegów formalnych, takich jak amerykańska noc, przenikania itp. Natchnienie dał teledysk Dream Warriors zespołu Dokken (piosenka napisana do filmu Koszmar z ulicy Wiązów III) oraz zwrócenie uwagi na kwestię kabli do instrumentów, konsekwentnie pomijanych w innych teledyskach, czyniąc z nich motyw przewodni w tym. To mój osobisty manifest niezgodny na taki stan rzeczy.


OBSERWATOR (2017)
reż. Jarosław Kacper Królak

   Do pewnego mieszkania włamuje się dwójka złodziei. Nie wiedzą, że przez cały czas są bacznie obserwowani...


WEIRDO/DZIWAK (2017)
reż. Artur A.Z. Wiśniewski

   Niespełniona miłość i powód dalszych przygód Sławomira Młota.


KULA (2017)
reż. Michał Zniszczoł

   Bohater znajduje dziwny metalowy przedmiot w kształcie kuli i zabiera ze sobą do domu. Z czasem tajemnicza kula zaczyna wpływać na jego działania.


PONY UP 300 (2017)
reż. Paweł Paluch, Juliusz Wojciechowicz

   Tani suchar. "Desperado" tribute.


STALKER RIFTIA (2015)
reż. Jan Wiśniewski "JohnyzLampy"

   Samotny wędrowca przemierza dzikie i niebezpieczne tereny w poszukiwaniu tajemniczego artefaktu. Podczas przerwy na śledzia i piwo dzieją się niesłychane rzeczy.


LEKCJA FILOZOFII (2013)
reż. Arkady Barszcz

   Grupa przechodniów zostaje zatrzymana przez ulicznego filozofa, który czyta na głos "Bycie i czas" Martina Heideggera.


ZWŁOKA (2016)
reż. Konrad Domaszewski

   Zrealizowany w ekspresowym tempie czterdziestu ośmiu godzin film żartobliwie i nie bez porządnej dawki absurdu ukazujący niebanalną relację ojca i syna, którzy zmuszeni są przez okoliczności wspólnie podróżować. Czy uda im się szczęśliwie dojechać na miejsce? Zobaczcie sami.


SŁYSZYSZ? (2017)
reż. Mateusz Motyka

   Nadia nie boi się samotności, boi się tego, co może w niej usłyszeć.


ŁAPIDUCH (2015)
reż. Mateusz Motyka

   Trójka spragnionych wrażeń nastolatków spędza noc w lesie. Nie zauważają, że coś straszniejszego od ich opowieści czai się tuż za cienką ścianą namiotu. Amatorski film w całości zrealizowany w gwarze góralskiej.


UPROWADZONA (2016)
reż. Paweł Paluch

    Dramatyczna historia mężczyzny próbującego oswobodzić z rąk porywaczy swoją ukochaną żonę.


KRWAWE OŚWIADCZYNY (2016)
reż. Paweł Paluch

   Czasami oświadczyny mogą przybrać makabryczną formę...


BLAIR WITCH - PRZEKLĘTA RODZINA (2016)
reż. Paweł Paluch

   Każda rodzina ma jakieś tajemnice, ale tylko niektóre z nich skrywają klucz do prawdziwego koszmaru...


BATMAN - ASSAULT (2016)
reż. Eliz Dyachenko, Paweł Paluch

   Batman - przyjaciel czy wróg?


OUIJA (2015)
reż. Paweł Paluch

   Zobaczcie czym mogą się zakończyć zabawy z ciemną stroną MOCY!


IHAU (2016)
reż. Adam Żądło

   Eksperyment polegał na próbie oswojenia i zaprzyjaźnieniu się zdalnie sterowanego łazika z wiejskimi zwierzętami. W tym celu robot próbował porozumiewać się ze zwierzakami imitując ich zachowania, odtwarzając ich wcześniej nagrane dźwięki, a nawet próbując je karmić. Technologia jest wygodna i fascynująca, jednak często budzi nasz lęk przed nieznanym. Obecny rozwój technologiczny zaczyna wyprzedać naturalną ludzką zdolność do adaptacji. Przestajemy rozumieć mechanizmy i zasady działania przedmiotów, które nas otaczają. Nieprzerwany ciąg zmian i nowości często wywołuje poczucie zagubienia. „IHAU” to film o wkraczaniu nowego, o balansowaniu pomiędzy technologicznymi korzyściami a obawami i niepewnością. Owcę od zmechanizowanego robota dzieli technologiczna przepaść. Wkrótce możemy stanąć wobec podobnej rzeczywistości.

RED DIAMOND (2016)
reż. Adam Żądło

 Morskie stworzenie zostaje gwałtownie porwane i przeniesione do demiurgicznego laboratorium. Rozpoczyna się rozpaczliwa walka o przetrwanie - stworzenie staje do ewolucyjnego wyścigu z maszynami. Film jest opowieścią o moralnym dylemacie pomiędzy dążeniem do zdobywania materialnych wartości a zachowaniem piękna natury.

PLATFORDZILLA (2017)
reż. Piotr Montowski

   Film opowiada o walce paleontologa i oddziału żołnierzy z gigantyczną, radioaktywną jaszczurką.


THE SHERBET (2017)
reż. Adam Wachulewicz, Miłosz Jagiełło

   Short Film opowiadający historię trzech postaci, które są ze sobą powiązane przez tajemniczy sorbet. Film pokazuje, że nawet mała, prosta rzecz, może diametralnie zmienić życie.


WEWNĘTRZNY KOMPAS (2017)
reż. Adam Unierzyjski

   Surrealistyczna wizja zmagań młodego pisarza z zastojem artystycznym.BRUDNY HENRYK. PIERWSZE STARCIE (2017)
reż. Michał Domaszewski

   Brudny Henryk - milicjant postrach przestępców,  komunista i seksmaszyna, poszukuje podejrzanych, jakichkolwiek.


BRUDNY HENRYK KONTRA PSEUDOKIBICE (2017)
reż. Michał Domaszewski

   Brudny Henryk - milicjant postrach przestępców, komunista i seksmaszyna, prowadzi śledztwo, które wiąże pseudokibiców i złowieszczy Polski Związek Nożnej Piłki z nieuczciwym handlem sedesami.


BRUDNY HENRYK KONTRA KSIĘŻA PEDOFILE (2017)
reż. Michał Domaszewski

   W tym odcinku Brudny Henryk zmierzy się ze złowieszczymi księżmi pedofilami, którzy tak naprawdę są fałszerzami, ale oficjalnie wolą być pedofilami, bo za to są mniejsze kary.


SZTRUKS (2017)
reż. Jakub Jezior

   Ukryta walka na styku nowych technologii i tradycjonalizmu, z nietypową szajką i fizyką kwantową w tle.

SUBLIMACJA (2017)
reż. Marcin Białecki

   Trzy dni z życia pewnego psychoterapeuty.

BECZKA (2017)
reż. Marcin Pławski

   Historia o chłopaku, który ma dość życia w biedzie i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

PIĘTRO NIŻEJ (2017)
reż. Dominik Szwagrzak, Michał Gruszczyński

   Film jest krótką historią o wyjątkowym lokalu w Pabianicach, zwanym niegdyś „Piętro Niżej”, który został zamknięty w kwietniu 2017.

SKRZYDŁA (2017)
reż. Marcin Wilczyński


 
PROFESOR POLSKA (2017)
reż. Tomir Dąbrowski

   Podczas II Wojny Światowej Źli Niemcy szukali wszelkich sposobów by wygrać i zdobyć władzę nad światem – w tym nie szczędzili sił i kosztów na poszukiwanie legendarnego Wunderwaffe. Do prac nad ową superbronią został wcielony siłą polski naukowiec-botanik, profesor Józef Polska. Jako geniusz sprawdził się w swej pracy aż nadto dobrze i w krótkim czasie wynalazł niesamowite serum zamieniające zwykłego człowieka w superczłowieka. Jednak zamiast potulnie oddać swój wynalazek wrogowi w akcie rozpaczy wypróbował go na sobie – i tak oto rozpoczęła się walka Polski z oprawcą...

PROBLEM Z GŁOWY (2017)
reż. Mariusz Szulc

   Historia załogi nieidentyfikowanego obiektu latającego, zarejestrowana z monitoringu sterowni pojazdu, który 10 maja 1978 roku ulega awarii nad wsią Emilcin.

SKORPION - KRÓTKOMETRAŻÓWKA (2017)
reż. Mariusz Stempień

   Borys poprosił Maxa z pewnej organizacji, aby ten pomógł mu schwytać zbiega o ksywie RAZOR, którego zlokalizował w opuszczonym domu. Wszystko szło zgodnie z planem...

REGULAMIN (2017)
reż. Marek Grabie

   Pewien mężczyzna zapomina oddać książkę do biblioteki. Konsekwencje okazują się przerażające.


* - wszystkie opisy pochodzą z kart zgłoszeniowych
-------------------------------------------------------------------------------------------
Specjalny pokaz pozakonkursowy
PAPIEROŚNICA (PREVIS) (2013)
reż. Konrad Aksinowicz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz