środa, 24 lutego 2016

Dwa dni bez depresji - RELANIUM 2016


   W najbliższy weekend, w łódzkim Kinie Bodo, odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Filmów Antydepresyjnych RELANIUM. Warto w tym evencie uczestniczyć, bowiem program zapowiada zdecydowaną poprawę humoru.

    Zabawa rozpocznie się w piątek o godzinie 18:40, kiedy to zostanie zaprezentowany zestaw retro-filmów z Wytwórni Filmów Oświatowych (wstęp 5zł; powtórka w sobotę o 16:50). Następnie o 20:10, poprzedzony krótkim wstępem, 40 minutowy blok zwiastunów filmów, które swego czasu były rozchwytywane w wypożyczalniach kaset wideo. "Ninje z kosmosu" (bo tak nazwałem owa kompilację) przygotowałem specjalnie na okoliczność festiwalu osobiście, przy technicznym i duchowym wsparciu nieocenionego Pawła Kaczmarka. O godzinie 21:10 zobaczą Państwo muzyczno-sensacyjną komedię klasy B ze Szwecji, "Dyke Hard" (wstęp 13/15zł; powtórka w sobotę o 22:30).

   Drugi dzień festiwalowy rozpocznie się godzinnym przeglądem filmów Tomka Pawlaka (autora tegorocznego plakatu RELANIUM, a także plakatu Festiwalu Filmowego "Kocham Dziwne Kino" vol.5; wstęp bezpłatny). Bloki filmów konkursowych wystartują kolejno o 19:00 i 20:30 (wstęp na obie części 10zł). O 21:30 jury (w tym moja skromna osoba) wybierze się na naradę, a publiczność obejrzy polskie szamba, czyli specjalny pokaz niespodziankę. O 22:00 stanie się jasne do kogo powędruje Gruba, Średnia i Mała Relanka, a także - wybrana przez widzów - Publiczna Relanka. Imprezę zwieńczy pokaz filmu "Bombowa agentka 73" (wstęp bezpłatny), do którego przygotowałem wespół z Adamem Grodnickim i Pawłem Kaczmarkiem polska wersję lektorską.

W bloku konkursowym zostaną zaprezentowane następujące filmy:
1. "Andradyt Hadujew" - Łukasz Lenda, Joanna Urbaniec
2. "Wielkie dzieło" - Łukasz Lenda, Joanna Urbaniec
3. "Na weki weków" - Artur Mościcki
4. "Minuta" - Monika Kroplewska
5. "Addio" - Michał Stenzel
6. "Ławeczka" - Bartosz Rogowski
7. "Eksperyment" - Karolina Płanik
8. 
"The Bad Egg" - Przemysław Kasprzak
9. "7:00"- Paweł Kostowski
10. "Kemping" - Krzysztof Jankowski
11. "Adama dziwny przypadek" - Mateusz Chazan
12. "Pierdonka" - Mateusz Erle
13. "Bogdan idzie na randkę" - Piotr Zelke
14. "Świat" - Łukasz Cieślak
15. "Niuz" - Sławomir Tomczak
16. "Tofu w cieście" - Paweł Wróbel
17. "Proszę otworzyć drzwi" - Tomir Dąbrowski

Po więcej szczegółów zapraszam na stronę Kina Bodo.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz